Awards 2012

Alle winnaars van de awards uitgereikt tijdens IFFR 2012.

Hivos Tiger Awards

De winnaars

De jury

  • Ludmila Cvikova
  • Tine Fischer
  • Helena Ignez
  • Eric Khoo
  • Samuel Maoz

Meer over de Hivos Tiger Awards

Publieksprijs

De winnaar

Monsieur Lazhar van Philippe Falardeau

Hubert Bals Fund Dioraphte Award

De winnaar

Goodbye van Mohammad Rasoulof (Iran)

Meer over de Hubert Bals Fund Dioraphte Award

MovieSquad Award

De winnaar

Weekend van Andrew Haigh

De jury

  • Nick Golterman
  • Manon Keus
  • Symen Hoogesteger
  • Juliette van den Dorpel
  • Roxanne Doorn

De nominaties

  • Lena van Christophe van Rompaey (Nederland/België)
  • Weekend van Andrew Haigh 
  • Play van Ruben Östlund (Zweden/Denemarken/Finland)

Meer over de MovieSquad Award

FIPRESCI Award

De winnaar

Neighbouring Sounds van Kleber Mendonça Filho (Brazilië, 2012)

De jury

  • Carmen Gray (juryvoorzitter, Sight & Sound; Little White Lies, UK)
  • Dennis Lim (Artforum, USA)
  • Marcelo Janot (O Globo, Brazil)
  • Nicole Santé (Oor; Ad Valvas, The Netherlands)
  • Clarence Tsui (South China Morning Post, Hong Kong)

Meer over de FIPRESCI Award

Netpac Award

Winnaar

Sentimental Animal van Wu Quan (China)

De jury

  • Hao Jian (Beijing Film Academy, China)
  • Jean Hae Noh (Mirovision en Screen International, Zuid-Korea)
  • Meiske Taurisia (babibutafilm, Indonesië)

Meer over de Netpac Award

KNF Award

De winnaar

Clip van Maja Miloš (Servië, 2012)

De jury

  • Henk Maurits (Psynema)
  • Ronald Rovers (de Filmkrant)
  • Arjan Welles (Film1, Filmtab, Filmtotaal)

Meer over de KNF Award

Tiger Awards for Short Films

De winnaars

De jury

  • Rania Stephan
  • Andréa Picard
  • Dana Linssen

De nominaties

  • The Meaning of Style van Phil Collins (Maleisië)
  • As ondas van Miguel Fonseca (Portugal)
  • Scene Shifts, in Six Movements van Jani Ruscica (Finland/Germany/Denmark)
  • Big in Vietnam van Mati Diop (Frankrijk)
  • In Search of a City van Hala Elkoussy (Egypte/Groot-Brittannië)
  • Postcard from Somova, Romania van Andreas Horvath (Oostenrijk)
  • Agatha van Beatrice Gibson (Groot-Brittannië)
  • Field Notes from a Mine van Martijn van Boven en Tom Tlalim (Nederland)
  • Springtime van Jeroen Eisinga (Nederland)
  • Generator van Makino Takashi (Japan)
  • Im freien, van Albert Sackl (Oostenrijk)
  • Light Escapes Through the Intervals van Tasaka Naoko (VS)
  • La maladie blanche van Christelle Lheureux (Frankrijk)
  • Shadow Life van Cao Fei (China)
  • I'm Lisa van Charlotte Lim Lay Kuen (Maleisië)
  • Manque de preuves van Hayoun Kwon (Frankrijk)
  • El arca van Cristóbal León en Joaquín Cociña (Nederland/Chili)
  • 5000 Feet Is the Best van Omer Fast (USA/Frankrijk/Ierland)
  • Ovos de dinossauro na sala de estar van Rafael Urban (Brazilië)
  • Restricted Sensation van Deimantas Narkevicius (Litouwen/Spanje)
  • Bobby Yeah van Robert Morgan (Groot-Brittannië)

Meer over de Canon Tiger Awards for Short Films

ARTE France Cinema Award

De winnaar

Duncharon van Athina Rachel Tsangari (Griekenland) 

Meer over de ARTE France Cinema Award

Eurimages Award

De winnaar

Humidity van Nikola Ljuca (Servië)

Meer over de Eurimages Award

Lions Film Award

De winnaar

La Playa van Juan Andrés Arango (Colombia)

Meer over de Lions Film Award