FIPRESCI Award

De FIPRESCI Award wordt door de jury van de Fédération Internationale de la Presse Cinématographique (FIPRESCI) uitgereikt aan de regisseur van een film uit de sectie Bright Future die zijn wereldpremière op IFFR beleeft en niet in hoofdcompetitie draait.

De FIPRESCI-jury, bestaande uit internationale filmjournalisten, rijkt tijdens IFFR een prijs uit aan een film uit de sectie Bright Future. Alleen debuutfilms die hun wereldpremière op IFFR beleven en niet in de hoofdcompetitie zijn opgenomen komen in aanmerking voor de prijs. 

FIPRESCI Jury 2020

Wordt binnenkort bekend gemaakt

Winnaars per editie

2020
Wordt bekend gemaakt tijdens IFFR 2020

2019
End of Season van Elmar Imanov (Duitsland/Azerbeidzjan/Georgië)

2018
Balekempa van Ere Gowda (India)

2017
Pela janela 
van Caroline Leone (Brazilië)

2016
Bodkin Ras
van Kaweh Modiri (Nederland)

2015
Battles van Isabelle Tollenaere (België, Nederland)

2014
The Songs of Rice van Uruphong Raksasad

2013
The Fifth Gospel of Kaspar Hauser van Alberto Gracia (Spanje)

2012
Neighbouring Sounds van Kleber Mendonça Filho (Brazilië)

2011
The Journals of Musan van Park Jung-Bum (Zuid-Korea)

2010
Let Each One Go Where He May
 van Ben Russell (VS/Suriname)

2009
Blind Pig Who Wants To Fly
 van Edwin (Indonesië)

2008
El cielo, la terra y la lluvia van José Luis Torres Leiva (Chili/Frankrijk/Duitsland)

2007
Yo (Me) van Rafa Cortés (Spanje)

2006
MadeinUSA
 van Claudia Llosa (Peru/Spanje) 

2005
Frakchi (Spying Cam) van Wang Cheol-Mean (Zuid-Korea)

2004
Peep 'TV' Show
 van Yutaka Tsuchiya (Japan)

2003
Welcome to Destination Shanghai 
van Andrew Cheng (China)
Speciale vermelding:
Cowards Bend the Knee van Guy Maddin (Canada; video-installatie in opdracht van The Power Plant, Toronto) 

2002
Mein Bruder der Vampir (Getting My Brother Laid) van Sven Taddicken (Duitsland)
Speciale vermelding:
La libertad van Lisandro Alonso (Argentinië)

2001
Bad Company (Mabudachi) van Furumaya Tomoyuki (Japan) 

2000
Mundo grúa
van Pablo Trapero (Argentinië) (beste film in competitie)
Audition van Miike Takashi (Japan) (beste film buiten competitie) 

1999

Victor...pendant qu'il trop tard van Sandrine Veysset (Frankrijk)

1998
ex aequo:
Frost van Fred Kelemen (Duitsland)
First Love, Last Rites van Jesse Peretz (USA)
Speciale vermelding:
Motel Cactus van Park Ki-Yong (Zuid Korea)

1997
Suzaku van Kawase Naomi (Japan)
Speciale vermelding:
Frozen van Wu Ming (China) 

1996
Erzi
(Sons) van Zhang Yuan (China)
Speciale vermelding:
Safe van Todd Haynes (USA) 

1995
Postman
van He Jianjun (China) 

1994
Red Beads
van He Yi (China) 

1993
Ich bin meine eigene Frau
van Rosa van Praunheim (Duitsland) 

1992
Five Girls on a Rope
van Ye Hung-wei (Taiwan)
Speciale vermeldingen:
Noga (Leg) van Nikita Thikonov (Rusland)
Alta marea van Lucian Segura (Italië) 

1991
Kroeg vtoroj
(The Second Circle) van Aleksandr Sokoerov (Rusland)
Speciale vermeldingen:
Tinpis Run van Pengau Nengo (Papua Nieuw Guinea) 
Himmel oder Hölle van Wolfgang Mumberger (Oostenrijk)

1990
Khayal Gatha van Kumar Shahani (India)
Speciale vermelding:
Regisseur Alejandro Agresti 'voor zijn vele bijdragen aan de filmkunst'