Tiger Competition for Short Films

De kracht van kort: drieëntwintig films uit de kortefilmselectie strijden om drie gelijkwaardige prijzen.

Tijdens IFFR worden niet alleen lange films vertoond: ook een brede keur aan middellange en korte films passeert de revue op het witte doek en daarbuiten. Een showcase van artistieke en experimentele films, allemaal onder de 65 minuten en in verschillende formats: van 35mm tot 3D en VR. Het zijn artistieke kunstenaarsfilms, grappige animaties, meeslepende verhalen en alles wat daartussenin zit. Je komt ze onder andere tegen als voorfilm, in de publieke ruimte en natuurlijk tijdens de traditionele Short Film Marathon, afgelopen editie in KINO.

De korte film heeft een eigen competitie: de Tiger Competition for Short Films. Anders dan bij de Hivos Tiger Competition zijn de 'korte Tigers' niet automatisch voor jong of beginnend talent; alle filmmakers hebben de kans om te winnen. Aan elk van de drie Tiger Awards for Short Films is een geldbedrag verbonden van €3.000. Daarnaast wijst de jury nog een film aan die mag meedoen in de competitie voor korte films van de jaarlijkse European Film Awards (EFA).

Winnaars per editie

2017
Rubber Coated Steel van Lawrence Abu Hamdan (Libanon, Duitsland)
El cuento de Antonia van Jorge Cadena (Colombia, Zwitserland)
Sakhisona van Prantik Basu (India)

2016
Dream English Kid 1964-1999 AD van Mark Leckey (Verenigd Koninkrijk)
Faux départ van Yto Barrada (Marokko)
Engram of Returning van Daïchi Saïto (Canada)

2015
Things van Ben Rivers (Groot-Brittannië)
La fièvre van Safia Benhaim (Frankrijk)
Greetings to the Ancestors van Ben Russell (VS, Zuid-Afrika, Groot-Brittannië)

2014
La isla van Dominga Sotomayor en Katarzyna Klimkiewicz
Giant van Salla Tykkä
The Chimera of M. van Sebastian Buerkner

2013

Janus van Erik van Lieshout (Nederland)
The Tiger's Mind van Beatrice Gibson (Verenigd Koninkrijk)
Unsupported Transit van Zachary Formwalt (Nederland) 

2012
Generator van Makino Takashi (Japan)
Big in Vietnam van Mati Diop (Frankrijk)
Springtime van Jeroen Eisinga (Nederland)

2011
Stardust van Nicolas Provost (België)
Pastourelle van Nathaniel Dorsky (Verenigde Staten)
Jan Villa van Natasha Mendonca (Verenigde Staten/India)

Alberto De Michele's I Lupi (The Wolves, Italië) is uitverkoren tot Rotterdam Short Film Nomination for the European Film Awards 2011.

2010 
Wednesday Morning 2 A.M. Lewis Klahr (Verenigde Staten)
Atlantiques Mati Diop (Frankrijk/Senegal)
Condolences van Ying Liang (China) 

2009
Bernadette van Duncan Campbell (Verenigd Koninkrijk) 
Despair van Galina Myznikova en Sergey Provorov (Rusland)
A Necessary Music van Beatrice Gibson (Verenigd Koninkrijk)

2008
Ah, Liberty! Ben Rivers (Verenigd Koninkrijk) 
As I Lay Dying van Ho Yuhang (Maleisië)
Observando el cielo van Jeanne Liotta (Verenigde Staten) 

2007
 
Video Game Vipin Vijay (India)
Hinterland van Geoffrey Boulangé (Frankrijk) 
The Flag Köken Ergun (Turkije)

2006
Beginnings van Roy Villevoye (Nederland)
Rabbit van Run Wrake (Verenigd Koninkrijk)
Who I Am And What I Want van David Shrigley & Chris Shepherd (Verenigd Koninkrijk) 

2005
Interlude van Joost van Veen (Nederland)
Nuuk van Thomas Köner (Duitsland)
Veere van David Lammers (Nederland) 
Eervolle vermelding: 
Fare bene Mìkles van Christian Angeli (Italië)