Tiger Competition for Short Films

De korte film heeft een eigen competitie, de Tiger Competition for Short Films.

Anders dan bij de andere Tijger Competitie zijn de 'korte Tijgers' niet automatisch voor jong of beginnend talent. De competitie is een uitgelezen kans om vers nieuw werk te bekijken, want betreft voor bijna negentig procent wereld-, internationale of Europese premières.

Aan de drie Tiger Awards for Short Films is een bedrag verbonden van €3.000. Daarnaast heeft de jury een extra film genomineerd, die kans maakt op de korte filmprijs van de jaarlijkse European Film Awards (EFA).

Selectie Tiger Competition for Short Films 2017

  • As Without So Within van Manuela de Laborde, USA/UK/Mexico, 25’
  • August van Omer Fast, Duitsland, 15’, wereldpremière
  • Cloacinae van Serge Onnen & Sverre Fredriksen, Nederland/China, 25’, wereldpremière
  • El cuento de Antonia van Jorge Cadena, Colombia/Zwitserland, 30’, internationale première
  • Deletion van Esther Urlus, Nederland, 11’, wereldpremière
  • Fajr van Lois Patiño, Spanje/Marokko, 12’, wereldpremière
  • From Source to Poem van Rosa Barba, Duitsland, 12’, wereldpremière
  • Fuddy Duddy van Siegfried A. Fruhauf, Oostenrijk, 5’, internationale première
  • Holy God van Vladlena Sandy, Rusland, 25’, internationale première
  • Information Skies van Daniel van der Velden & Vinca Kruk, Zuid-Korea/Nederland, 24’, internationale première
  • Into All That Is Here van Laure Prouvost, UK, 9’, wereldpremière
  • Joanne van Simon Fujiwara, UK, 12’, internationale première
  • Last Days of Leningrad van Maria Zennström, Zweden/Rusland, 28’ 
  • The Lost Object van Sebastian Diaz Morales, Nederland, 13’, wereldpremière
  • Lunar Dial van Gao Yuan, China, 15’ 
  • Meridian Plain van Laura Kraning, USA, 18’, internationale première
  • No Shooting Stars van Basim Magdy, Egypte/Zwitserland, 14’, wereldpremière
  • Nyo vweta Nafta van Ico Costa, Portugal/Mozambique, 20’, wereldpremière
  • On Generation and Corruption, Makino Takashi, Japan, 26’, wereldpremière
  • Rubber Coated Steel, Lawrence Abu Hamdan, Libanon/Duitsland, 21’, wereldpremière
  • Sakhisona, Prantik Basu, India, 26’, wereldpremière
  • Super Taboo van Su Hui-yu, Taiwan, 19’
  • What the Heart Wants van Cécile B. Evans, Duitsland/UK/België/Australië, 41’, wereldpremière

Jury Tiger Competition for Short Films 2017

De driekoppige internationale jury die het eindoordeel zal vellen en daarmee bepaalt welke filmmakers er met de prijzen vandoor gaan bestaat uit:

  • Salla Tykkä (Finland): kunstenaar - haar korte film Giant won de Tiger Award for Short Film in 2014
  • Patricia Pisters (Nederland): hoogleraar Media Studies aan de Universiteit van Amsterdam en onderzoeker
  • Andrea Lissoni (Verenigd Koninkrijk): Senior Curator van International Art (Film) bij Tate

Winnaars per editie

2017
Rubber Coated Steel van Lawrence Abu Hamdan (Libanon, Duitsland)
El cuento de Antonia van Jorge Cadena (Colombia, Zwitserland)
Sakhisona van Prantik Basu (India)

2016
Dream English Kid 1964-1999 AD van Mark Leckey (Verenigd Koninkrijk)
Faux départ van Yto Barrada (Marokko)
Engram of Returning van Daïchi Saïto (Canada)

2015
Things van Ben Rivers (Groot-Brittannië)
La fièvre van Safia Benhaim (Frankrijk)
Greetings to the Ancestors van Ben Russell (VS, Zuid-Afrika, Groot-Brittannië)

2014
La isla van Dominga Sotomayor en Katarzyna Klimkiewicz
Giant van Salla Tykkä
The Chimera of M. van Sebastian Buerkner

2013

Janus van Erik van Lieshout (Nederland)
The Tiger's Mind van Beatrice Gibson (Verenigd Koninkrijk)
Unsupported Transit van Zachary Formwalt (Nederland) 

2012
Generator van Makino Takashi (Japan)
Big in Vietnam van Mati Diop (Frankrijk)
Springtime van Jeroen Eisinga (Nederland)

2011
Stardust van Nicolas Provost (België)
Pastourelle van Nathaniel Dorsky (Verenigde Staten)
Jan Villa van Natasha Mendonca (Verenigde Staten/India)

Alberto De Michele's I Lupi (The Wolves, Italië) is uitverkoren tot Rotterdam Short Film Nomination for the European Film Awards 2011.

2010 
Wednesday Morning 2 A.M. Lewis Klahr (Verenigde Staten)
Atlantiques Mati Diop (Frankrijk/Senegal)
Condolences van Ying Liang (China) 

2009
Bernadette van Duncan Campbell (Verenigd Koninkrijk) 
Despair van Galina Myznikova en Sergey Provorov (Rusland)
A Necessary Music van Beatrice Gibson (Verenigd Koninkrijk)

2008
Ah, Liberty! Ben Rivers (Verenigd Koninkrijk) 
As I Lay Dying van Ho Yuhang (Maleisië)
Observando el cielo van Jeanne Liotta (Verenigde Staten) 

2007
 
Video Game Vipin Vijay (India)
Hinterland van Geoffrey Boulangé (Frankrijk) 
The Flag Köken Ergun (Turkije)

2006
Beginnings van Roy Villevoye (Nederland)
Rabbit van Run Wrake (Verenigd Koninkrijk)
Who I Am And What I Want van David Shrigley & Chris Shepherd (Verenigd Koninkrijk) 

2005
Interlude van Joost van Veen (Nederland)
Nuuk van Thomas Köner (Duitsland)
Veere van David Lammers (Nederland) 
Eervolle vermelding: 
Fare bene Mìkles van Christian Angeli (Italië)