KNF Award

De KNF Award, de prijs van de Kring van de Nederlandse Filmjournalisten, krijgt vanaf de 45ste editie van IFFR een nieuw gezicht. De KNF-jury kiest uit een selectie van Nederlandse films en Nederlandse coproducties (met internationale partners) die op IFFR worden vertoond.

Selectie 2017

  • Ascent, Fiona Tan
  • Burma Storybook, Petr Lom
  • By the Time It Gets Dark, Anocha Suwichakornpong
  • Het doet zo zeer, Heleen van Royen
  • King of the Belgians, Peter Brosens, Jessica Woodworth
  • My Father's Choice, Yuen Yan Ting
  • Night of a 1000 Hours, Virgil Widrich
  • Picture Palestine: Perpetual Recurrences, Reem Shilleh
  • Quality Time, Daan Bakker
  • Rey, Niles Atallah
  • De wereld van Wubbe, Jan Louter
  • White Sun, Deepak Rauniyar

Jury 2017

  • Joost Broeren
  • Paul van Es
  • Renata Habets
  • Theodoor Steen
  • Kaj van Zoelen

Winnaars per editie

2017
King of the Belgians, Peter Brosens, Jessica Woodworth

2016
De waarneming van Frank Scheffer

2015
Key House Mirror van Michael Noer

2014
To Kill a Man van Alejandro Fernández Almendras

2013
Il futuro van Alicia Scherson (Chili/Duitsland/Italië/Spanje, 2013)

2012
Clip van Maja Miloš (Servië, 2012)

2011
Winter Vacation van Li Hongqi (China, 2010).

2010
Norteado van Rigoberto Pérezcano

2009
Tony Manero van Pablo Larraín

2008
Cargo 200 van Alexei Balabanov (Rusland, 2007)

2007
Operation Filmmaker van Nina Davenport (VS, 2007) 

2006
Look Both Ways van Sarah Watt (Australië)

2005
Illumination van Pascale Breton (Frankrijk)

2004
The Missing (Bu Jian) van Lee Kang-sheng (Taiwan)

Speciale vermelding:

Save the Green Planet! van Jang Jun-Hwan (Zuid-Korea)

2003
Blisfully Yours van Apichatpong Weerasethakul (Thailand)

2002
Bolivia van Adrián Caetano (Argentinië)

Special vermelding:
Sabado van Juan Villagas (Argentinië)
La libertad van Lisandro Alonso (Argentinië)
Take Care of My Cat van Jeong Jae-Eun (Zuid Korea)

2001
Die Unberührbare (No Place to Go) van Oskar Röhler (Duitsland)

Speciale vermelding:
Beau travail van Claire Denis (Frankrijk)

2000
Audition van Miike Takashi (Japan)

1999
La vida es silbar van Fernando Pérez (Cuba)

1998
Gummo van Harmony Korine (USA)

1997
Irma Vep van Olivier Assayas (Frankrijk)

Speciale vermelding:
A Petal by Jung Sun-Woo (Zuid Korea)

1996
The Journals of Jean Seberg van Mark Rapaport (USA)

1995
Le buttane van Aurelio Grimaldi (Italië)

Speciale vermelding:
Moeder dado, de Schildpadgelijkende van Vincent van Monnikendam (Nederland) 

1994
Living with an Idiot van Alexandr Rogozhkin (Rusland)

1993
Observations van Ruud Monster (Nederland) 

1992
Thand You and Good Night van Jan Oxenberg (USA)

1991
Prosteia elegia, korte films van Aleksandr Sokoerov

1990
Life Is Cheap But Toilet Paper is Expensive van Wayne Chang (Hong Kong/USA)

1989
The Prisoner of St. Petersburg van Ian Pringle (Australië)

1988
The Emperor's Naked Army Marches On van Kazuo Hara (Japan)

1987
Alexei Guerman (Rusland), voor zijn drie films

1986
Zina van Ken McMullen (UK)

1985
Manuel op het Wondereiland van Raúl Ruiz (Chili)

1984
Peter Hutton (USA): zes korte films

1983 
Stranger than Paradise van Jim Jarmusch (USA)