FIPRESCI Award

De FIPRESCI Award wordt door de jury van de Fédération Internationale de la Presse Cinématographique (FIPRESCI) uitgereikt aan de regisseur van een film uit de sectie Bright Future die zijn wereldpremière op IFFR beleeft en niet in competitie draait.

De FIPRESCI-jury, bestaande uit internationale filmjournalisten, rijkt tijdens IFFR een prijs uit aan een film uit de sectie Bright Future. Alleen debuutfilms die hun wereldpremière op IFFR beleven en niet in een competitie zijn opgenomen komen in aanmerking voor de prijs. In 2016 werd de FIPRESCI Award uitgereikt tijdens de officiële Awards Ceremony op vrijdag 5 februari aan Bodkin Ras by Kaweh Modiri. 

Selectie 2016

  • Alba, Ana Cristina Barragán
  • Bodkin ras, Kaweh Modiri
  • Esa sensación, Juan Cavestany, Pablo Hernando, Julián Génisson
  • Mama, Vlado Skafar
  • Of Shadows, Yi Cui
  • Out of Love, Paloma Aguilera Valdebenito
  • Pacífico, Fernanda Romandía
  • The Plague at the Karatas Village, Adilkhan Yerzhanov
  • The Shell Collector, Tsubota Yoshifumi
  • The Sprawl (Propaganda About Propaganda)Metahaven
  • Tenemos la carne, Emiliano Rocha Minter

Jury 2016

  • Yael Shuv
  • Joost Broeren
  • Taylor Hess
  • Dragan Jurak
  • Toni Junyent
  • Martin Kudlac 
  • Kevin B. Lee
  • Archana Nathan

Winnaars per editie

2016
Bodkin Ras van Kaweh Modiri

2015
Battles van Isabelle Tollenaere (België, Nederland)

2014

The Songs of Rice van Uruphong Raksasad

2013
The Fifth Gospel of Kaspar Hauser van Alberto Gracia (Spanje)

2012
Neighbouring Sounds van Kleber Mendonça Filho (Brazilië) 

2011
The Journals of Musan van Park Jung-Bum (Zuid-Korea)

2010
Let Each One Go Where He May van Ben Russell (VS/Suriname)

2009
Blind Pig Who Wants To Fly van Edwin (Indonesië)

2008
El cielo, la terra y la lluvia van José Luis Torres Leiva (Chili/Frankrijk/Duitsland)

2007

Yo (Me) van Rafa Cortés (Spanje)

2006
MadeinUSA van Claudia Llosa (Peru/Spanje) 

2005
Frakchi (Spying Cam) van Wang Cheol-Mean (Zuid-Korea)

2004
Peep 'TV' Show van Yutaka Tsuchiya (Japan)

2003
Welcome to Destination Shanghai van Andrew Cheng (China)

Speciale vermelding:
Cowards Bend the Knee van Guy Maddin (Canada; video-installatie in opdracht van The Power Plant, Toronto) 

2002
Mein Bruder der Vampir (Getting My Brother Laid) van Sven Taddicken (Duitsland) Speciale vermelding:
La libertad van Lisandro Alonso (Argentinië) 

2001
Bad Company (Mabudachi) van Furumaya Tomoyuki (Japan) 

2000
Mundo grúa van Pablo Trapero (Argentinië)
(beste film in competitie) Audition van Miike Takashi (Japan)
(beste film buiten competitie) 

1999

Victor...pendant qu'il trop tard van Sandrine Veysset (Frankrijk)

1998
ex aequo:
Frost van Fred Kelemen (Duitsland)
First Love, Last Rites van Jesse Peretz (USA) Speciale vermelding:
Motel Cactus van Park Ki-Yong (Zuid Korea)

1997
Suzaku van Kawase Naomi (Japan) Speciale vermelding:
Frozen van Wu Ming (China) 

1996
Erzi (Sons) van Zhang Yuan (China) Speciale vermelding:
Safe van Todd Haynes (USA) 

1995
Postman van He Jianjun (China) 

1994
Red Beads van He Yi (China) 

1993
Ich bin meine eigene Frau van Rosa van Praunheim (Duitsland) 

1992
Five Girls on a Rope van Ye Hung-wei (Taiwan) Speciale vermeldingen:
Noga (Leg) van Nikita Thikonov (Rusland)
Alta marea van Lucian Segura (Italië) 

1991
Kroeg vtoroj (The Second Circle) van Aleksandr Sokoerov (Rusland) Speciale vermeldingen:
Tinpis Run van Pengau Nengo (Papua Nieuw Guinea) 
Himmel onder Hölle van Wolfgang Mumberger (Oostenrijk)

1990
Khayal Gatha van Kumar Shahani (India) Speciale vermelding:
Regisseur Alejandro Agresti 'voor zijn vele bijdragen aan de filmkunst'