Ammodo Tiger Short Competition

De kracht van kort: films uit de kortefilmselectie strijden om drie gelijkwaardige prijzen.

Tijdens IFFR worden niet alleen lange films vertoond: ook een brede keur aan middellange en korte films passeert de revue op het witte doek en daarbuiten. Een showcase van artistieke en experimentele films, allemaal onder de 65 minuten en in verschillende formats: van 35mm tot 3D en VR. Het zijn artistieke kunstenaarsfilms, grappige animaties, meeslepende verhalen en alles wat daartussenin zit. Je komt ze onder andere tegen als voorfilm, in de publieke ruimte en natuurlijk tijdens de traditionele Short Film Marathon, afgelopen editie in KINO.

De korte film heeft een eigen competitie: de Ammodo Tiger Short Competition. Anders dan bij de Tiger Competition zijn de 'korte Tigers' niet automatisch voor jong of beginnend talent; alle filmmakers hebben de kans om te winnenAan elk van de drie Ammodo Tiger Short Awards is een geldbedrag verbonden van €5.000. 

De selectie van 2019

Winnaars per editie

2019
Wong Ping's Fables 1 van Wong Ping (Hong Kong)
Ultramarine van Vincent Meessen (België/Frankrijk/Canada)
Freedom of Movement van Nina Fischer and Maroan el Sani (Duitsland/Italië)

2018
Mountain Plain Mountain van Araki Yu en Daniel Jacoby
Rose Gold van Sara Cwynar
With History in a Room Filled with People with Funny Names 4 van Korakrit Arunanondchai

2017
Rubber Coated Steel van Lawrence Abu Hamdan (Libanon, Duitsland)
El cuento de Antonia van Jorge Cadena (Colombia, Zwitserland)
Sakhisona van Prantik Basu (India)

2016
Dream English Kid 1964-1999 AD van Mark Leckey (Verenigd Koninkrijk)
Faux départ van Yto Barrada (Marokko)
Engram of Returning van Daïchi Saïto (Canada)

2015
Things van Ben Rivers (Groot-Brittannië)
La fièvre van Safia Benhaim (Frankrijk)
Greetings to the Ancestors van Ben Russell (Verenigde Staten, Zuid-Afrika, Groot-Brittannië)

2014
La isla van Dominga Sotomayor en Katarzyna Klimkiewicz (Chili, Polen, Denemarken)
Giant van Salla Tykkä (Finland, Roemenië)
The Chimera of M. van Sebastian Buerkner (Verenigd Koninkrijk)

2013

Janus van Erik van Lieshout (Nederland)
The Tiger's Mind van Beatrice Gibson (Verenigd Koninkrijk)
Unsupported Transit van Zachary Formwalt (Nederland) 

2012
Generator van Makino Takashi (Japan)
Big in Vietnam van Mati Diop (Frankrijk)
Springtime van Jeroen Eisinga (Nederland)

2011
Stardust van Nicolas Provost (België)
Pastourelle van Nathaniel Dorsky (Verenigde Staten)
Jan Villa van Natasha Mendonca (Verenigde Staten/India)

2010 
Wednesday Morning 2 A.M.
 Lewis Klahr (Verenigde Staten)
Atlantiques van Mati Diop (Frankrijk/Senegal)
Condolences van Ying Liang (China) 

2009
Bernadette van Duncan Campbell (Verenigd Koninkrijk) 
Despair van Galina Myznikova en Sergey Provorov (Rusland)
A Necessary Music van Beatrice Gibson (Verenigd Koninkrijk)

2008
Ah, Liberty! van Ben Rivers (Verenigd Koninkrijk) 
As I Lay Dying van Ho Yuhang (Maleisië)
Observando el cielo van Jeanne Liotta (Verenigde Staten) 

2007
 
Video Game van Vipin Vijay (India)
Hinterland van Geoffrey Boulangé (Frankrijk) 
The Flag van Köken Ergun (Turkije)

2006
Beginnings van Roy Villevoye (Nederland)
Rabbit van Run Wrake (Verenigd Koninkrijk)
Who I Am And What I Want van David Shrigley & Chris Shepherd (Verenigd Koninkrijk) 

2005
Interlude van Joost van Veen (Nederland)
Nuuk van Thomas Köner (Duitsland)
Veere van David Lammers (Nederland) 
Eervolle vermelding: 
Fare bene Mìkles van Christian Angeli (Italië)